HSS odpalovač TR – A6

Tak na tenhle odpalovač se dlouho čekalo a konečně je tady. Abyste využili potenciál bateriového světla HD 600 na plno, stačí jen tahle malá krabička v sáňkách vašeho fotoaparátu. Umí přenášet HSS i regulovat sílu záblesku. Paráda 🙂

Jak se fotí s obřím deštníkem

Jak se fotí s tímhle obr deštníkem a co za světlo vyrábí … Mrkněte na krátké BTS!!

Gimbal pro chytré telefony od společnosti Photon Europe

Měl jsem možnost vyzkoušet něco, co už jsem měl dlouho v merku. Gimbal pro chytré telefony. Bylo to moje úplně první setkání s touto vychytávkou. Přiznávám bez mučení, … nemám srovnání. V ruce jsem držel pouze tento typ a žádný jiný. Proto se jedná pouze o subjektivní postřehy zelenáče v tomto oboru :), nicméně věřím, že pro mnoho z vás takovýto přístup může být užitečný.

Rodinné fotografování v Choceradech

Když je zima a když je mráz, rád si vzpomenu na ten pařák v Choceradech. A tenhle den padaly teplotní rekordy. Hodně lidí nechápe, proč sebou tahám ty “světla” a proč i když svítí slunce blýskám. Mám rád, když tomu světlu mohu trochu poroučet. Maličko si to světlo ohýbat. A když máte jen jedny ruce, tak vám na odrazku jedny schází a nechat klienty, aby vám asistovali není úplně fér. Oni se přišli fotit a ne vám asistovat. A tak si vezmu stativ, narazím na něj bateriové světlo a mám svého asistenta, který mě na slovo poslouchá a když udělá nějakou chybu, můžu se zlobit jen na sebe. A kdo mám rád pěkně modré nebe, bílé oblaka a dokonale naexponované úsměvy, jistě chápe proč ty kila navíc vláčím. Minulý rok jsme fotili celé léto a končili až pozdě na podzim a měli pořád plno. Váš zájem nás velmi těší!! Příští týden otevíráme letní termíny v Choceradech, respektive na Ondřejovské hvězdárně a nově i na Vyšehradě v Praze, protože se nám často stávalo, že za námi do Chocerad jezdili i Pražáci.

Fotografická talkshow na téma – fotografování kalendáře Naplno2016

Pro ty, kteří nestihli živé vysílání, tady máme záznam fotografické talkshow, kde jsme s Veronikou Šindelářovou byli hosty a mluvili jsme o realizaci kalendáře Naplno2016. Teď si to můžete vychutnat, kdy budete chtít …

Mobilní ateliér

BTS 2 – fotografování sportovního kalendáře Naplno2016

A dnes poslední, třetí kolo, fotografování sportovního kalendáře “Naplno”. S Veronikou Šindelářovou, Veronikou Kubíčkovou, Tamarou Jiříkovou a Haničkou Volfovou. Užijte si krátkou reportáž!! Na papíře už v srpnu 2015!! Fotografie nejsou finálně retušované, pouze vyvolané v Capture One a tónované v LR.  

BTS – fotografování sportovního kalendáře Naplno2016

Fotografie nejsou finálně retušované, pouze vyvolané v Capture One a tónované v LR. NASTAVTE SI FULL HD ROZLIŠENÍ přehrávače. Většina fotografií nešla s časem pod 1/1000 sec pro zmrazení pohybu, muselo se pracovat s výkonými záblesky, které podporují HSS (vysokorychlostní synchronizaci)