Jak se fotí s obřím deštníkem

Jak se fotí s tímhle obr deštníkem a co za světlo vyrábí … Mrkněte na krátké BTS!!

Rodinné fotografování v Choceradech

Když je zima a když je mráz, rád si vzpomenu na ten pařák v Choceradech. A tenhle den padaly teplotní rekordy. Hodně lidí nechápe, proč sebou tahám ty “světla” a proč i když svítí slunce blýskám. Mám rád, když tomu světlu mohu trochu poroučet. Maličko si to světlo ohýbat. A když máte jen jedny ruce, tak vám na odrazku jedny schází a nechat klienty, aby vám asistovali není úplně fér. Oni se přišli fotit a ne vám asistovat. A tak si vezmu stativ, narazím na něj bateriové světlo a mám svého asistenta, který mě na slovo poslouchá a když udělá nějakou chybu, můžu se zlobit jen na sebe. A kdo mám rád pěkně modré nebe, bílé oblaka a dokonale naexponované úsměvy, jistě chápe proč ty kila navíc vláčím. Minulý rok jsme fotili celé léto a končili až pozdě na podzim a měli pořád plno. Váš zájem nás velmi těší!! Příští týden otevíráme letní termíny v Choceradech, respektive na Ondřejovské hvězdárně a nově i na Vyšehradě v Praze, protože se nám často stávalo, že za námi do Chocerad jezdili i Pražáci.

Fotografování pro Power Plate Česká Republika

11.10.2015 jsme  s Veronikou Šindelářovou, několika násobnou mistryní světa ve sportovním aerobiku, fotografovali kampaň pro společnost Power Plate Česká Republika v  prostorách studia Bomton Power Concept na Václavském náměstí. Celkový vzhled fotografií jsme s vedením společnosti ladili v časovém předstihu a ostrému fotografování předcházelo i testovací, kde jsme dávali dohromady finální look fotografií.   Záměrem bylo odlišit naší sérii od ostatních fotografií, které je možné vidět na netu. Nědělat strojené a přestylizované fotografie. Evokovat opravdový trénink, ne pouze demonstrovat provedení jednotlivých cviků.   Použili jsme tvrdší světlo. K oddělení subjektu od pozadí jsme používali nízké clonové čísla a obrysové “rim” světla. K nasvícení jsme používali modrých filtrů, které vytvářeli barevnou kombinaci komplementárních barev. Díky krátkému hoření světel Photon Europe jsme byli schopni zachytit dynamické rychlé cviky ostře. Pohyb jsme mrazili rychlostí světla, ne časem závěrky.   Díky patří společnosti Photon Europe za zapůjčení veškeré fototechniky. Marie Solařová se starala o bezchybný vzhled našich modelů – velké díky.          

Mobilní ateliér

BTS 2 – fotografování sportovního kalendáře Naplno2016

A dnes poslední, třetí kolo, fotografování sportovního kalendáře “Naplno”. S Veronikou Šindelářovou, Veronikou Kubíčkovou, Tamarou Jiříkovou a Haničkou Volfovou. Užijte si krátkou reportáž!! Na papíře už v srpnu 2015!! Fotografie nejsou finálně retušované, pouze vyvolané v Capture One a tónované v LR.  

BTS – fotografování sportovního kalendáře Naplno2016

Fotografie nejsou finálně retušované, pouze vyvolané v Capture One a tónované v LR. NASTAVTE SI FULL HD ROZLIŠENÍ přehrávače. Většina fotografií nešla s časem pod 1/1000 sec pro zmrazení pohybu, muselo se pracovat s výkonými záblesky, které podporují HSS (vysokorychlostní synchronizaci)