HSS odpalovač TR – A6
Comments: 0
Tak na tenhle odpalovač se dlouho čekalo a konečně je tady. Abyste využili potenciál bateriového světla HD 600 na plno, stačí jen tahle malá krabička v sáňkách vašeho fotoaparátu. Umí přenášet HSS i regulovat sílu záblesku. Paráda 🙂 Read more!
Jak se fotí s obřím deštníkem
Comments: 0
Jak se fotí s tímhle obr deštníkem a co za světlo vyrábí … Mrkněte na krátké BTS!! Read more!
Gimbal pro chytré telefony od společnosti Photon Europe
Comments: 0
Měl jsem možnost vyzkoušet něco, co už jsem měl dlouho v merku. Gimbal pro chytré telefony. Bylo to moje úplně první setkání s touto vychytávkou. Přiznávám bez mučení, … nemám srovnání. V ruce jsem držel pouze tento typ a žádný jiný. Proto se jedná pouze o subjektivní postřehy zelenáče v tomto oboru :), nicméně věřím, že pro mnoho z vás takovýto přístup může být užitečný. Read more!
Kačka a Ondra a jejich svatební den
Comments: 0
Bylo to v Bečvě nad Teplou a byla to svatba jako řemen. Nebyl jsem tam jen jako fotograf, ale i jako host nevěsty s celou mojí rodinou. Náramně jsme si to užili a všichni Vám přejeme hodně štěstí do vašeho společného života 🙂 Read more!
Kde tisknete svatební alba??
Comments: 0
Nedávno mi byl poskytnut poukaz od společnosti Saal Digital  k tisku fotoknihy v hodnotě 1200,- Kč. Tuhle bezva příležitost má každý profesionální fotograf po dobu trvání této štědré akce. Stačí se o fotoknihu přihlásit na stránkách firmy nebo na jejich FB profilu. Co za to? Nic jiného, než recenzi na “dárek” samotný. Hned na okraj bych chtěl předeslat, že i když jsem dostal de facto zaplaceno za tuto recenci, snažím se být maximálně objektivní. Jak už jsem zjistil, tak FB profil společnosti Saal Digital je napěchovaný po okraj samou chválou fotografů, kteří už mají v poličce vytisknutou fotoknihu. Jedninečný tisk. Maximální kvalita. Pefektní. Dokonalý. Superlativy se to tam jen hemží. A víte co. Nebudu psát další recenzi o jedinečné kvalitě a precizním zpracování, protože bych jen opakoval to, co už bylo nesčetně krát řečeno. Tímto jen posvěcuji, to co kolegové foťáčci už napsali. Ano, je tomu tak. Fotoknihy od této firmy jsou nádherné. Nechal jsem si vytisknout fotoknihu  komplet v matu, větší čtvercový formát 28 X 28 cm. Knihu jsem použil k tisku svého portfolia a jsem z ní paf a nejen já. Každý, kdo měl tu čest si v ní zalistovat, si blahem chrochtal. S firmou Saal Digital budu […] Read more!
Potřebujete smlouvu na svatební fotografování?
Comments: 0
To je otázka. Na co vlastně potřebujete obecně smlouvu? V podstatě, kdykoli uzavírate obchod na kterém vám záleží, měli byste jej zabezpečit smlouvou.   Schválně neříkám, obchod, který je v takovém či makovém finančním rozmezí. Máme tendenci hodnotit věci a služby na základě toho, jak jsou drahé, kolik stojí. Ale v případě svatebních fotografií vstupuje do hry úplně jiný rozměr. Jakou hodnotu pro vás mají vaše svatební fotografie? Na kolik si jich ceníte?   Jedna věc je, kolik za ně zaplatíte. To je hodnota tržní. Druhá věc je, jakou pro vás mají a budou mít cenu.Co vás bude mrzet víc, v případě, kdy fotograf nedodá fotky. Že jste přišli o nějaké finance, nebo že nemáte fotografie z jednoho z nejdůležitějších dní vašeho života?   Proto doporučuji fotografa, který vám předloží smlouvu na své služby. Je to jistá garance. Z jeho strany je to známka profesionality. Už jen to, že je schopen podchytit a pojemnovat úskalí svého byznysu říká dost o jeho zkušenostech a přístupu ke své práci. Mějte na paměti, že podstata smlouvy je chránit obě strany a měla by být vvážená. To znamená, že by neměla nadržovat ani jedné ze stran.   Obecné parametry smlouvy: •cena tj celková cena […] Read more!
Jak dlouho čekáte na svatební fotografie??
Comments: 0
Jsem nedočkavec nedočkavá a to ve všech směrech. Žene mě to, abych věci dělal rychle. Teď, po létech, už si ale dávám pozor, abych to důležité neuspěchal a výsledek stál za to. Co je důležité pro mně, nemusí být vždy důležité pro vás, ale v některých zásadních věcech se snad shodneme. Co takhle váš svatební den? A co fotografie z vašeho svatebního dne? Jak dlouho na ně budete čekat?   Já je chtěl mít hned a tak předpokládám, že vy nebudete chtít čekat měsíc, než se k vám svatební fotky doloudají. Já měl to štěstí, že můj fotograf byl zároveň můj dobrý kamarád a tak jsem měl svatební fotky do týdne hotové. No prostě expres dodání. Za měsíc od svatebního dne řešíte už úplně jiné, obyčejné věci.  A po svatbě neštěkne ani pes. Čím déle se na fotky čeká, tím méně emocí z nás dokážou dostat, tím méně nadšení a radosti probouzí. Tak to prostě se svatebními fotkami funguje. A proto se musí dodávat za tepla.   Pro své klienty jsem zavedl báječnou službu, kterou jsem převzal od jedné kolegyňky. Říká tomu ve své rodné řeči – THE SAME DAY EDIT, což v překladu znamená, že se ještě ten den po svatbě vrhne na fotky, […] Read more!
Available Light Photographer
Comments: 0
Znáte ten termín? Teď ho docela často slýchám. Jde o fotografa, který pracuje se světlem, které je přirozeně k dispozici. Jinými slovy, využívá jen to, co nabídne prostor, nebo exteriér v kterém bude nebo má fotografovat. Ze své praxe vím, že nemít jiné vlastní světlo k dispozici, asi bych neodevzdal fotografie, které by se klientovi líbily. Věřte tomu nebo ne, tenhle přístup k fotografii zavítal i do žánru svatební fotografie. Několikrát  jsem se střídal v  obřadní síňi s kolegou fotografem, který očividně při své práci nevyužíval záblesky nebo jiný zdroj světla. Nechci se nikoho dotknout, ale dokáže mi někdo říct, jak to tihle borci dělají. Jak chtějí tím světlem malovat, když tam prostě není?? Znamená to, že když dorazím do tmavé obřadní kobky, tak oznámím svatebčanům, že z obřadu ty fotografie nedopadnou? Proč? No protože to světlo, které je pro zachycení fotografie zásadní, tam prostě není. Neříkejte mi, že ho musím vidět, nebo na něj číhat. Jedna věc je světlo vidět a ta druhá je mít ho tam, kde potřebujete. Mám během obřadu poprosit nevěstu, aby si mi stoupla pod to okénko, které ale zrovna není u pultíku, abych si jí mohl cvaknout. „Vážení, můžeme ten první manželský polibek zopakovat venku? Tady je tma.“ Tak takhle […] Read more!
Rodinné fotografování v Choceradech
Comments: 0
Když je zima a když je mráz, rád si vzpomenu na ten pařák v Choceradech. A tenhle den padaly teplotní rekordy. Hodně lidí nechápe, proč sebou tahám ty “světla” a proč i když svítí slunce blýskám. Mám rád, když tomu světlu mohu trochu poroučet. Maličko si to světlo ohýbat. A když máte jen jedny ruce, tak vám na odrazku jedny schází a nechat klienty, aby vám asistovali není úplně fér. Oni se přišli fotit a ne vám asistovat. A tak si vezmu stativ, narazím na něj bateriové světlo a mám svého asistenta, který mě na slovo poslouchá a když udělá nějakou chybu, můžu se zlobit jen na sebe. A kdo mám rád pěkně modré nebe, bílé oblaka a dokonale naexponované úsměvy, jistě chápe proč ty kila navíc vláčím. Minulý rok jsme fotili celé léto a končili až pozdě na podzim a měli pořád plno. Váš zájem nás velmi těší!! Příští týden otevíráme letní termíny v Choceradech, respektive na Ondřejovské hvězdárně a nově i na Vyšehradě v Praze, protože se nám často stávalo, že za námi do Chocerad jezdili i Pražáci. Read more!
Sestřih svatebního dne Lída a Marek
Comments: 0
Tak tohle byla skvělá tečka za svatební sezónou roku 2015. Byla jste má poslední svatba v tomto roce a jedna z těch, na které budu rád vzpomínat. Přeji hodně štěstí do vašeho společného života a ještě jednou díky za důvěru. T. Read more!
Fotografování pro Power Plate Česká Republika
Comments: 0
11.10.2015 jsme  s Veronikou Šindelářovou, několika násobnou mistryní světa ve sportovním aerobiku, fotografovali kampaň pro společnost Power Plate Česká Republika v  prostorách studia Bomton Power Concept na Václavském náměstí. Celkový vzhled fotografií jsme s vedením společnosti ladili v časovém předstihu a ostrému fotografování předcházelo i testovací, kde jsme dávali dohromady finální look fotografií.   Záměrem bylo odlišit naší sérii od ostatních fotografií, které je možné vidět na netu. Nědělat strojené a přestylizované fotografie. Evokovat opravdový trénink, ne pouze demonstrovat provedení jednotlivých cviků.   Použili jsme tvrdší světlo. K oddělení subjektu od pozadí jsme používali nízké clonové čísla a obrysové “rim” světla. K nasvícení jsme používali modrých filtrů, které vytvářeli barevnou kombinaci komplementárních barev. Díky krátkému hoření světel Photon Europe jsme byli schopni zachytit dynamické rychlé cviky ostře. Pohyb jsme mrazili rychlostí světla, ne časem závěrky.   Díky patří společnosti Photon Europe za zapůjčení veškeré fototechniky. Marie Solařová se starala o bezchybný vzhled našich modelů – velké díky.           Read more!
Sestřih svatebního dne Martina a Petry
Comments: 0
Ještě jednou chci poděkovat Martinovi a Petře za důvěru ve mne vloženou 🙂 Byla to radost účastnit se Vašeho svatebního dne a jak jsem již avizoval, dlouho jsem si takhle bezva s foťákem nezablbl. Jste bezva banda! Tak hodně štěstí  a snad se uvidíme u focení bříška a přírůstků. T. Read more!
Fotografická talkshow na téma – fotografování kalendáře Naplno2016
Comments: 0
Pro ty, kteří nestihli živé vysílání, tady máme záznam fotografické talkshow, kde jsme s Veronikou Šindelářovou byli hosty a mluvili jsme o realizaci kalendáře Naplno2016. Teď si to můžete vychutnat, kdy budete chtít … Read more!